koszyk

Opoczno-plytki.pl

Twój  ulubiony  sklep  internetowy

Panel klienta Opoczno płytki
Wyszukaj
Kontakt
Kategorie
PŁYTKI ŁAZIENKOWE
PŁYTKI PODŁOGOWE
PŁYTKI KLINKIEROWE
GRES TECHNICZNY
MOZAIKI
Kontakt
e-mailsklep@opoczno-plytki.pl
GSM606-533-770

Godziny działania sklepu
pon.-piąt. 9:00-17:00
Producenci
Warto wiedzieć
Inwestycje
Regulamin
Transport
Płatność
Słownik techniczny
Jak wyliczyć potrzebną ilość płytek?
Montaż płytek z fugą czy bez?
Przed montażem
Co to są płytki rektyfikowane?
Rodzaje płytek
Mapa Sklepu
Katalog produktów
Aktualności
Opoczno Płytki
Wycofane kolekcje Paradyż maj 2019
Płytki Paradyż
Opoczno Płytki
Co to są płytki rektyfikowane?
  Precyzyjnie kalibrowane płytki rektyfikowane, które układa się bezfugowo, mogą mieć wymiary nawet 300x100 cm CO TO SĄ PŁYTKI REKTYFIKOWANE ?Płytki ceramiczne są wypalane z gliny w wysokiej temperaturze. Jednak bardzo często się zdarza, że po wyjęciu z pieca mają nierówne brzegi i różnią się rozmiarem. Dlatego też płytki sortuje się w partie o zbliżonych rozmiarach. Ale również wtedy nie ma pewności, że dwie płytki z tej samej partii będą do siebie pasowały, ponieważ mogą mieć różne wymiary, a nawet grubość. Aby temu zapobiec, płytki ceramiczne poddaje się procesowi rektyfikacji.NA CZYM POLEGA PROCES REKTYFIKACJI ?

To nic innego jak mechaniczne obcięcie lub zeszlifowanie brzegów. Dzięki temu płytki rektyfikowane mają identyczny rozmiar z dokładnością do 0,2 mm, a ich boki są ostre i tworzą kąt prosty. Płaszczyzny ułożone z takich płytek są bardziej jednolite, a ich krawędzie mniej widoczne. Taka płaszczyzna prezentuje się ładnie i nowocześnie. Płytki rektyfikowane są jednak nieco droższe niż tradycyjne, różnica wynosi zazwyczaj 10-30 zł/m2.JAK ŁĄCZYĆ PŁYTKI REKTYFIKOWANE ?

Do łączenia płytek ceramicznych stosuje się spoiny, które niwelują pracę materiału. Mimo że płytki rektyfikowane mają równe krawędzie, do ich łączenia również zaleca się użycie fug, ale nieco węższych (minimum 1,5 mm). Dzięki temu płytki nie będą pękać pod wpływem sił działających w ścianie i podłodze, łatwiej też będzie zdemontować płytkę w razie jej uszkodzenia.
Powrót